021-65010458

|

021-65010452

زینک اکساید

زینک اکساید اکسید ناخالص فلز روی یا به عبارتی همان روی اکسید می باشد و یک ترکیب غیر آلی با فرمول ZnO که به صورت پودر سفید رنگ در بازار وجود دارد.

از زینک اکساید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، درمان خشکی پوست، بیماری و عفونت های پوستی، اگزما، خراشیدگی های سطحی و گزش حشرات، آکنه، سوزش ادرار، شوره، کچلی، خارش، زرد زخم، واریس و … به کار می رود. در پودر بچه انواع پماد های پوستی کرم های ضد آفتاب، شامپوهای ضد شوره، در دئودورانت‌ها و صابون‌ها برای حذف بوی بد بدن استفاده می شود.

این ماده با ایجاد سطحی فیزیکی سبب برگشت، پخش شدن و جذب اشعه ماورا بنفش در نور خورشید شده و نفوذ آن را کاهش می دهد. پوست را ضد عفونی کرده و به دلیل کاهش اثر ph  از رشد باکتری های نیز جلوگیری میکند. هیچ گونه حساسیت پوستی با مصرف آن گزارش نشده زیرا توسط پوست جذب نمی شود.

گاهی اوقات با مصرف زد آفتاب ها ممکن است جوش ها و الرژی های پوستی ( سوزش و خارش ) به سراغ شما بیایند. در سالمندان مصرف زینک اکساید میتواند به کمبود ویتامین D  بی انجامد و در ادامه سبب بروز پوکی، نرمی و یا شکستگی استخوان شود.

از این اکسید در صنعت در ساخت مواد پلاستیکی، سرامیک، شیشه، سیمان، تایر خودرو، رنگ و چسب ها، غذاها، باتری و … استفاده می شود، این ماده ضریب شکستگی را بالا برده، رسانایی حرارتی را زیاد و مواد تشکیل دهنده محافظ اشعه یو وی می باشد. روش ساخت این ماده از طریق اکسید کردن فلز روی در فاز بخار و یا از طریق تکلیس کربنات روی می باشد.

موارد مصرف زینک اکساید

از تماس این ماده با چشم جلوگیری کنید، برای استفاده در زخم ها یا سوختگی های شدید بهتر است ابتدا با پزشک مشورد شود. حداقل نیم ساعت قبل از تماس با نور خورشید باید به صورت سطحی و یکنواخت روی پوست قرار بگیرد.

شما می توانید با تماس با شرکت جوشش آرا از قیمت لحظه ای زینک اکساید اطلاع پیدا کرده و این ماده را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن در تمامی نقاط کشور دریافت نمایید، یادآور می شود که قیمت های اعلام شده توسط شرکت ما کاملا رقابتی بوده و میتوانید خیالی راحت به ثبت سفارش بپردازید.

کلمات کلیدی : ,
اشتراک گذاری :