021-65010458

|

021-65010452

سوربیتول 70%

سوربیتول ( sorbitol ) نوعی شیرین کننده می باشد که از گلوکز ساخته شده و در محصولات غذایی مختلف همچون شیرینی های بدون قند، دسر ها، آدامس، کیک و … وجود دارد.

هرگاه این ماده توسط بدن جذب شود به آرامی پخش و در متابولیزه فروکتوز قرار میگیرد. به علت تاثییر نزاشتن بر روی قند خون میتوان از این شیرین کننده برای افراد دیابتی استفاده کرد.

وجود رطوبت بالا و مقاوم بون در برابر اسید ها و تخمیر نشدن میتوان از آن به عنوان ضدعفونی کننده نیز استفاده کرد، این ماده شیرینی کمتری نسبت به ساکارز دارد و همچنین برای جلوگیری از خشک شدن مواد غذایی و نرم و تازه نگه داشتن آنها در انواع نان و شیرینی و شکلات استفاده می شود.

 

خواص سوربیتول 70%

سوربیتول بدون آلدهید بوده و اکسید نمیشود همچنین با اسید های آمینه واکنش ایجاد نمیکند. این ماده نوعی الکل قندی و یا پلی ال می باشد که کالری آن تقریبا 1/3 شکر است، با این فرق که شیرینی آن تقریبا دو برابر شکر می باشد.

این ماده به طور طبیعی در میوه های همچون سیب، گلابی، توت، هلو، زرد آلو و انگور نیز یافت می شود اما باید دقت نمود که با مصرف زیاد این ماده به ناراحتی های گوارشی و اسهال مبتلا خواهید شد.

از سوربیتول در داروها به عنوان ملین استفاده می شود، وجود این ماده باعث انتقال آب از بافت های بدن به داخل روده ی بزرگ شده و سبب رفع یبوست می شود. یکی دیگر از استفاده های آن در جهت رفع خشکی و خنک شدن دهان می باشد.

این ماده سبب پوسیدگی دندان ها نمی شود، از این رو در آدامس ها و با جویدن افزایش بزاق دهان شکل میگیرد که باعث جلوگیری از رشد باکتری ها می شود. از زایلیتول و سوربیتول میتوان به عنوان الکل قند های سازنده آدامس اشاره کرد.

این ماده را بعد از فیلتر از میان رزین های آنیونی و کاتیونی رد میکنند و به وسیله کربن های فعال مجدد فیلتر میکنند، این محلول به دست آمده با یک تبخیر کننده در درجه حرارت 95 درجه سانتی گراد تغلیظ نموده تا سوربیتول 70% تولید شود.

شرکت جوشش آرا تهیه و توزیع کننده مواد اولیه صنایع داروئی، غذایی، آرایشی بهداشتی و … سوربیتول 70% را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت، در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما عزیزان می رساند.

 

اشتراک گذاری :