021-65010458

|

021-65010452

پروپیل پارابن

پروپیل پارابن ( propyl paraben ) ماده ای است که به وفور در لوازم آرایشی ای که بانوان به طور روزمره مصرف میکنند وجود دارد، عنصر رایج در سایه و خط چشم، کرم های پوستی، لوسیون های مرطوب کننده و کرم ها پروپیل پارابن می باشد.

این ماده در گونه های مختلف گیاهی و چند گونه حشره وجود دارد، ولی نوع به کار رفته آن در لوازم آرایشی به صورت مصنوعی تولید میشود. این عنصر یک نوع استر اسید پتاسیم هیدروکسی بنزوئیک است که به رنگ سفید و بولوری شکر یافت می شود.

در گذشته برای کاهش انواع باکتری ها و طولانی شدن عمر مواد غذایی استفاده می شد ما امروزه یه ماده مطمئن در لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. پروبیل پارابن در اواسط دهه 1980 میلادی توسط اداره غذا و دارو به عنوان ماده ای امن شناخته شد، از این رو در محصولات آرایشی از 0.01 تا 0.3 درصد استفاده می شود.

در گذشته تصور می شد که پارابن ها از پوست عبور کرده و جذب بدن می شوند و نهایت از طریق ادرار دفع خواهند شد، اما در تحقیقاتی که در این سال ها انجام شده نشان از ان دارد که بخش از مواد جزب شده بدون هیدرولیز شدن در بدن باقی میماند.

در تحقیقات مشخص شد پارابن ها نقش زنواستروژن را ایفا میکنند و این تداخل هورمون استروژن با ایجاد سرطان سینه ارتباط دارد و سبب ایحاد اختلالات متابولیک، اختلالات رشدی، هورمونی و عصبی نیز می باشد.

در تحقیقات تکمیلی در سال 2004 که در بریتانیا انجام شد، وجود پروپیل پارابن در بافت های سرطانی سینه تایید شد، از این رو تمامی پزشکان در کشورهای مختلف به محدودیت این ماده در محصولات بهداشتی و آرایشی تاکید کردند.

نا گفته نماند که این تحقیقات منتقدانی را نیز داشته است، عده ای از محققان معتقدند برای تست دقیق این تحقیقات باید بافت های سینه های سالم و بدون غذه را نیز برای وجود یا عدم وجود این ماده تست کنند تا به یقین بتوان از صحبت ارتباط آن با انواع سرطان مطلع شد.

استفاده از پروپیل پاربن

در هر صورت بهتر است برای حفظ سلامتی در استفاده از انواع لوازم آرایشی احتیاط نمود، به طور مثال بهتر است در انواع شامپو ها و لوسیون های موجود مواردی که فاقد پروپیل پارابن هستند استفاده شوند.

انواع مختلف پارابن ها عبارتند از :

پروپیل پارابن Propyl paraben
ایزوبوتیل پارابن Isobutyl paraben
بوتیل پارابن Butyl paraben
اتیل پارابن Ethyl paraben
متیل پارابن Methyl paraben

 

شرکت جوشش آرا میتواند شما را در خرید پروپیل پارابن با کیفیت و ارزان یاری نماید، کافیست با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید تا آخرین قیمت این محصول را از کارشناسان شرکت جویا شوید.

ما به شما اطمینان میدهیم بهترین محصول را در کمترین زمان ممکن در هر نقطه ای از کشور تحویل نماییم.

اشتراک گذاری :