021-65010458

|

021-65010452

نیکوتینامید b3

صفحه اصلی / محصولات / ویتامین ها / نیکوتینامید b3

نیکوتینامید نوعی ویتامین b3 می باشد، وجود این ویتامین برای هر انسانی ضروری است زیرا بدون حضورآن بدن نمیتواند ماده نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید را بسازد.

نیکوتینامید b3 در انواع غلات، گوشت، شیر و لبنیات، خرما به مقدار بالایی یافت می شود، ویتامین ب3 از امراض مختلفی همچون پلاگر جلوگیری میکند اما مصرف بیش از حد آن نیز باعث ایجاد اختلال در گوارش، سرگیجه، بی حالی، خشکی پوست، بالا رفتن قند خون، خالت تهوع و … می شود.

ویتامین b3 با نام دیگر نیاسین شناخته می شود، این ویتامین سهم زیادی در سلامت پوست، دستگاه گوارش و مغز انسان دارد، همچنین این ویتامین سبب کارکرد بیش از دویست آنزیم ها در بدن می شود.

ویتامین ب3 از دو ترکیب شیمیایی به نام های نیکوتینیک اسید Nicotinic Acid و نیکوتینامید Nicotinamide ساخته شده که از شکسته شدن این دو ، ترکیبهای شیمیایی NAD و NSDP تولید می شود. در واقع وجود این دو ماده سبب میشود تا عملکرد سوخت وساز سلولی بدن یا همان متابولیسم به نحو احسن انجام شود.

زمانی که نیکوتینامید b3 یا ویتامین B3 در بدن کاهش یابد، بدن با تبدیل آمینواسیدی به نام تریپتوفان Tryptophan به نیاسین سعی می کند تا از کمبود آن جلوگیری کند. گوشت و تخم مرغ از بهترین منابع برای تولید این آمینواسید هستند.

آنچه باید در مورد نیکوتینامید b3 ( ویتامین ) بدانید

نیکوتینامید ب3 یا همان ویتامین b3 حتما باید در آب حل شود و بدن نمیتواند آن را ذخیره کند. علاوه بر آن بدن انسان توانایی تولید این ویتامین را ندارد. با این وجود منابع سرشار این ویتامین میتوانند نیاز های بدن را از این ویتامین تامین کنند.

این محصول ساخته شده توسط شرکت جوبلیانت ( هند ) بوده و دربسته های 25 کیلوگرمی آماده ارسال می باشد، شرکت جوشش آرا ارائه کننده این محصول با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب توانسته قدم بزرگی را در عرصه تهیه و توزیع مواد اولیه دارویی و غذایی به شما عزیزان ارائه کند.

 

 

اشتراک گذاری :