021-65010458

|

021-65010452

لیدوکائین

لیدوکائین یک از پرمصرف ترین بی حس کننده ها در دندان پزشکی و جراحی های سطحی می باشد که به صورت پماد، اسپری، ژل و … یافت می شود.

از پماد در بی حس کردن درد های ناشی از سوختگی، گزش حشرات و از اسپری برای بی حس کردن دندان و دردهای ناشی از آن استفاده می شود.

سرعت جذب این ماده به محل و نوع مصرف همچنین به میزان خون موجود در عروق و جریان خون محل تزریق، مقدار استفاده از آن ( از نظر حجم و غلظت )، خصوصیات فیزیکی  و … بستگی دارد.

تاثیرات لیدوکائین

این ماده با اثر گذاشتن بر روی گیرنده های عصبی باعث کاهش نفوذ پذیری غشای سلول های عصبی به یون سدیم شده و امواج عصبی را کنترل میکند. اگر لیدوکائین بیشتر از حد جذب شود ممکن است بر روی سیستم مرکزی عصب تاثیر بگذارد.

تاثیرات این ماده بر روی سیستم قلب و عروق نیز ممکن است سبب ضعیف شدن و تحریم قلب و گشاد شدن عروق محیطی شود.

طبق گفته پزشکان مصرف اسپری لیدوکائین آسیبی به مینای دندان نمیراسند، اما مصرف بیش از انداه نیز باعث ایجاد آسیب در لثه و گونها خواهد شد. بهتر است برای دندان درد در هر 24 ساعت 3 بار استفاده شود.

افرادی که سابقه حساسیت به دارو، بیماری یا نارسایی های کبدی و کلیوی، افراد مبتلا به هیپرترمی بدخیم ،التهاب در محل تزریق، افرادی که سابقه بیماری CNS دارند و بیمارانی که به سردرد های شدید ( میگرن ) دچار هستند باید در مصرف این دارو احتیاط کنند.

از این ماده نباید به صورت همزمان با داروهای کنترل درد ناشی از مخدر ها شبیه تریاک استفاده شود، استفاده از هر دو مشکلات تنفسی ناشی از ضد دردهای مخدر را تشدید میکند.

بیمارانی که سطح بالاتری از بی حسی ( نخاعی یا اپیدورال ) دارند، تاثیر آلفنتانیل بر روی عصب واگ ممکن است بارزتر شده و باعث ایجاد برادیکاردی یا کمی فشار خون شود.

شما میتوانید برای تهیه این محصول در پک های 25 کیلوگرمی ( مایع ) به صورت مستقیم از طریق شرکت جوشش آرا  اقدام نمایید.

همکاران ما در اسرع وقت سفارش شما را در هر نقطه از کشور به دست شما می رسانند.

کلمات کلیدی : ,
اشتراک گذاری :