021-65010458

|

021-65010452

روغن اسنشیال

صفحه اصلی / محصولات / عصاره ها / روغن اسنشیال

روغن اسنشیال (Essential oil) عصاره طبیعی، غلیظ ولی سبک شده گیاهان، میوه ها و سبزی ها می باشد که با روش‌های مختلف استخراج می شود .

خواص و فواید این روغن بازه گسترده ای را در بر می گیرد، از تسکین درد مفاصل و ماهیچه ها گرفته تا درمان کم خوابی، رفع استرس و کاربرد های زیبایی برای شادابی پوست و تقویت مو های سر و ابرو ها و … همچنین رایحه دلنشین و بی نظیر آن را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت. علاوه بر استفاده از این روغن ها از طریق ماساژ و به صورت مستقیم، می توانی از راه سیستم بویایی نیز از مزایای این قبیل روغن ها مانند خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کنندگی نیز بهره مند شوید. برای مثال پژوهشگران ژاپنی دریافته اند که بو کردن روغن اسطوخدوس تاثیر بیشتری نسبت به مالیدن آن روی پیشانی می گذارد.

خواص روغن اسنشیال

تحقیقات نشان می دهد که خواص روغن یک گیاه حدود ۷۵ درصد قوی تر از خشک شده همان گیاه است. پس باید به این نکته توجه نمود که روغن اسنشیال یکی از پرکاربرد ترین روغن ها برای مصارف دارویی می باشد.

ذکر این نکته قابل توجه است که با وجود روغن‌های مختلفی که به سلامتی و شاداب کردن پوست شما کمک می‌کنند ( درخت چای، رزگل، سدر، بابونه معطر و سنبل‌ طیب )، در مقابل اکسیرهایی وجود دارند که می‌توانند واکنش‌های جدی پوستی و حتی سوختگی‌های شیمیایی را ببار آورند. وجود برخی مواد حساسیت‌ زا و موادی که در مقابل نور سمی می‌شوند علت این موضوع می باشد.

روغن های گیاهی معمولا حساس به نور ( احتمال سمی شدن ) شامل ترنج و مرکبات مثل لیموترش و لیمو را نباید بیشتر از ۵ درصد روی پوست در مقابل نور آفتاب استفاده کرد.

واکنش‌های سمی حساس به نور، می‌توانند بسیار نامطبوع باشند. انواع روغن اسنشیال مانند دارچین، گل میخک، برگ لیمو، کاسنی، فلفل سیاه و نوعی از گیاه همیشه بهار می‌توانند تحریک‌کننده‌ی پوست باشند و همواره توصیه می‌شود که از آنها به درستی استفاده کنید و قبل از مصرف آنها را رقیق کرده و برای آزمایش مقدار کمی از آن را روی پوست بزنید.

خرید از شرکت جوشش آرا

ما در شرکت جوشش آرا  همواره به رضایت شما مشتریان فکر میکنیم. شما میتوانید این محصول را به صورت مستقیم از شرکت ما با بهرین قیمت و بالا ترین کیفیت دریافت نمایید.

شماره های شرکت : 021-65010458 | 021-65010452

اشتراک گذاری :