021-65010458

|

021-65010452

از فواید زینک اکساید چه میدانید ؟

صفحه اصلی / مقالات / از فواید زینک اکساید چه میدانید ؟

زینک اکساید یا اکسید دو زنگ ماده ای پودری شکل است که در اسید حل می شود و غیر قابل حل در آب است. این ماده علاوه بر پزشکی و بهداشت در صنایع دیگری مثل: سیمان، پلاستیک، شیشه، رنگ هاچسب ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله میخواهیم فواید زینک اکساید را برای شما شرح دهیم.

اکسید روی جز ضروری و جدایی ناپذیر بسیاری از آنزیم‌هاست. و به طور فعال بر روی عملکر آنزیم ها تاثیر گذار است.  وجود روی به مقدار کم برای بدن ضروری است به خصوص برای پوست؛ و از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین برای تسکین درد های مزمن و کاهش التهاب نیز بسیار موثر است.اکسید روی یا زینک اکساید به دو صورت قرص و کرم موجود است. همانند سایر داروها زینک امساید نیز باید براساس نسخه پزشک مصرف شود خصوصا در زنان باردار و افراد دارای بیماری های زمینه ای.  به این نکته توجه کنید که پماد زینک اکساید را باید تنها برای استعمال خارجی مصرف نمود .

فواید زینک اکساید

 

امروزه با توجه به نوع تغذیه و آلودگی های زسیت محیطی رادیکال های آزادی که باعث جوش و آکنه می شوند بیش از گذشته هستند، همه افراد دنبال راهی برای رهایی از جوش های ناشی از این آلودگی ها هستند و سراغ روش های مثل آراف ، لیزر، میکرودرم و … می روند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کرم زینک اکساید یک راه حل ارزان قیمت برای رهایی از جوش و آکنه ها است. با توجه به خواص ضدباکتریای و التهابی که دارد باعث کاهش جوش و التهابات پوستی می شود و نمی گذارد چربی های اضافه پوست جذب شوندو ایجاد جوش کنند. البته باید به این نکته توجه کنید که برای درمان و پیشگیری از چوش و آکنه باید به صورت مداوم از این کرم استفاده کرد خصوصا هنگام خروج منزل چون در برابر اشعه uvb خورشید قرار می گیرید نفوذ پذیری پوست در برابر آلودگی ها و رادیکال های آزاد افزایش پیدا می کند ؛ هیچگاه هنگام خروج از منزل استفاده از زینک را فراموش نکنید.فراموش نکنید که اگر به عنوان کرم ضدآفتاب  از زینک اکساید استفاده کردید هرگز به دور چشم خود نزنید.

فواید زینک اکساید ؛ درمان سوختگی ناشی از بستن پوشک

یکی دیگر از فواید زینک اکساید از بین بردن خشکی و سوختگی های ناشی از پوشک در نوزادان و کودکان است. بستن پوشک باعث ایجاد محیط مربوطی می شود که زمینه رشد باکتری ها و سوختگی و اتهاب پوست نوزادان را فراهم می کند. زینک اکساید با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی پوست مانع از تماس محرک ها با سطح پوست می شود. این ماده میتواند بدون مانع برای کودکان استفاده شود چرا که هیچگونه واکنش پوستی ایجاد نمی کند. اگر از کرم زینک اکساید برای کودک خود استفاده کردید و دچار حساسیت شد ، نوع بدون اسانس و معطر کرم را تهیه کنید چرا که اسانس اضافه شده به کرم سبب حساسیت می شود نه خود زینک اکساید.

خواص زینک اکساید

همان طور که گفته شد یک از خواص زینک اکساید ضد التهابی بودن آن است و حتی میتواند در درمان اگزما نیز مورد استفاده قرار گیرد چرا که سبب کاهش تحریک پوستی می گردد.

شما میتوانید هم اکنون برای خرید زینک اکساید از شرکت جوشش آرا اقدام نمایید، کافیست با شماره های بخش فروش 021-65010458 | 021-65010452 تماس حاصل نموده، تا در اسرع وقت سفارش خود را دریافت نمایید.

کلمات کلیدی : ,
اشتراک گذاری :