021-65010458

|

021-65010452

بیزواکس سفید و زرد

صفحه اصلی / محصولات / موم و وکس / بیزواکس سفید و زرد

بیزواکس یک موم خالص و طبیعی است که در کندوی زنبور عسل تولید میشود، وقتی عسل را برداشت می کنند لانه زنبور را باز کرده و عسل را از جای خود بیرون می آورند. خانه هایی که عسل ها به آن متصل است از  همین موم ساخته شده است.

به هنگام استخراج عسل توسط زنبورداران، موم را از هر سلول زنبوری با چاقو یا دستگاه جدا می کنند. رنگ این موم از سفید تا قهوه ای متفاوت است، اما بیشتر اوقات لایه هایی از رنگ زرد بسته به خلوص، منطقه و نوع گل های جمع شده توسط زنبورها متفاوت است.

موم بیزواکس متشکل از اسید های پر چرب، استرها و الکل می باشد که بیزواکس سفید را از تصفیه موم زرد رنگ نیز به دست می آورند.

برای تولید نیم کیلوگرم موم نیاز به ساخت و مصرف حدود 3 الی 4 کیلوگرم عسل می باشد. رنگ موم های ساخته شده اگر چه ممکن است زیبایی زیادی داشته باشد، اما دلیلی بر کیفیت بالای آن نیست، موم سفید اغلب مصرف بیشتری نسبت به موم زرد دارد.

موارد مصرف بیزواکس

موم بیزواکس در برابر اسید ها مقاومت میکند، در کلروفرم، اتر، بنزین و نفت حل و در تماس با آب و الکل حل نمی شود، به همین علت به وفور در محصولات مراقبت پوستی و محصولات آرایشی چرب همچون برق لب، چرب کننده و رژ لب، کرم های دست و صورت، رژگونه، سایه چشم، واکس مو و … استفاده می شود.

در صنایع غذایی و دارویی نیز برای محافظت از میوها، روکش پنیر، تولید آدامس، شیرینی آبنبات و اسانس، کپسول های ژلاتینی، روکش قرص، درمان درد و التهاب و .. کاربرد دارد.

از موم سفید در ساخت شمع های با کیفیت و با اشتعال خوب استفاده می شود، در زمان های خیلی دور به عنوان اولین پلاستیک یا ماده روان کننده در ریخته گری و یا پولیش چوب و چرم کاربرد داشته است.

شرکت جوشش آرا با کادری مجرب آماده دریافت سفارشات جزئی و کلی شما می باشد، شما میتوانید موم بیزواکس را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن در تمامی نقاط کشور دریافت نمایید، ذکر این نکته الزامی است که قیمت های عرضه شده توسط شرکت ما کاملا رقابتی بوده و میتوانید با استعلام قیمت به صورت تلفنی سفارش خود را در صورت نیاز ثبت نمایید.

اشتراک گذاری :